Haber Detayı
02 Ocak 2016 - Cumartesi 20:23 Bu haber 739 kez okundu
 
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Başkanlık Makamında düzenlediği Basın toplantısında 2015 yılını değerlendirdi. Nazilli Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana yapılan hizmetlerin genel bir değerlendirmesini yapan Alıcık, 2009 yılından bu yana yaptıkları hizmetler ile ilgili olarak “Biz Rüştümüzü İspatladık” dedi.
YEREL Haberi


Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Başkanlık Makamında düzenlediği Basın toplantısında 2015 yılını değerlendirdi. Nazilli Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana yapılan hizmetlerin genel bir değerlendirmesini yapan Alıcık, 2009 yılından bu yana yaptıkları hizmetler ile ilgili olarak “Biz Rüştümüzü İspatladık” dedi.

Nazilli Üniversite ve Organize Sanayi Şehri Olacak

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık 2015 yılının genel bir değerlendirmesini yapmak için Nazilli’de görev yapan basın mensupları ile başkanlık makamında toplantı düzenledi. Yılsonunun geldiğini ve bu güne kadar Nazilli Belediyesi neleri nasıl yapmış bir değerlendirelim istedik şeklinde konuşmasına başlayan Başkan Haluk Alıcık 2016 yılında da Nazilli'yi üniversite ve organize sanayi şehri yapmak için çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini ve Nazilli'yi jeotermal ile tanıştırarak Jeotermalin tüm imkânlarından Nazilli’nin faydalanması için çalışmalara devam edeceklerini belirtti. 2009 yılı Yerel  Seçimleri ile Nazilli Belediye Başkanlığına seçildiği günden itibaren Nazilli’nin şeh-ri emin ‘i olarak Allah Rızası ile Nazilli’ye hizmet ettiğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık o günden bu güne Nazilli ve mahallelerinde tonlarca iş yaptıklarını önümüzdeki süreç içinde de hizmetlerine ve seçim beyannamelerinde verdiği tüm sözlerin yerine getirileceğini vurguladı. Büyükşehir yasasından olumsuz etkilenmelerine rağmen bunun arkasına sığınmadan Belediye çalışmalarının bütün hızıyla sürdüğünü de hatırlatan Başkan Alıcık, "Ben her konuşmamada Nazilli'yi üniversite şehri yapacağımı söylüyorum ve bu güne kadar bununla ilgili Nazilli’de pek çok çalışma yaptık. Üniversite öğrencileri için ücretsiz çamaşırhaneden tutunda internet evi konferans salonu gibi birçok ihtiyaçlarını giderdik. Nazilli'de 12-14 bin arası öğrenci eğitim görüyor. Adnan menderes Üniversitesi ile görüşmelerimiz sürüyor ve sona yaklaştık. Sümer Kampüsünde kullanılmayan bütün alanların bize devri için gerekli girişimleri yaptık. Buranın sit alanından çıkarılmasını sağlayacağız. Tüm bunlar gerçekleşirse bizde Belediye olarak elimizi taşın altına koyacağız ve ODTÜ'den sonra Nazilli’de en büyük Üniversite Kampusunu yapacağız. Nazilli'de 50 binden fazla öğrencinin eğitim gördüğünü düşünsenize. İlçemize sosyal, kültürel, maddi ve manevi değerler artacak. İşte bu yüzden Nazilli’nin geleceği üniversitedir" dedi.

Göreve başladığı günden itibaren de Nazilli’nin ikinci kurtuluş yolu olan Organize Sanayi Bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Alıcık İkinci bir organize sanayi alanının yaratılması gerektiğini ve bunun için de 700 dönümlük yeni bir alan için Valilik ile birlikte karar alındığını söyledi. Mevcut Organize Sanayi Bölgesine 700 dönümlük bir alan daha eklendiğinde yeni fabrikaların yeni işletmelerin kurulması ile Nazilli’de istihdamın artacağını belirten Alıcık “Büyük fabrikalar çalışırsa bizim en çok üzerinde durduğumuz konu olan AŞ ve iş derdine çare olacaktır " şeklinde konuştu.

Nazilli Jeotermal ile tanışacak

Jeotermal Kaynaklar Birliği Yönetim Kurulu üyesi olarak Nazilli’nin Jeotermal ile tanışması ve Nazilli'yi Jeotermal Enerjinin bütün imkanlarından yararlanabilir hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Haluk Alıcık, "Jeotermal Kaynaklar Birliği Yönetim Kurulu üyesi olarak Nazilli’nin jeotermal ile tanışması için gerekli tüm adımları attık. Sarayköy’e Buharkent’e kadar gelebilen Jeotermal Nazilli’ye de gelmelidir. Elimizde çok sağlam kaynaklarımız var. Ben her ne olursa olsun Nazilli’hi Jeotermal ile tanıştırıp tüm imkanlarından yararlanabilir hale getirmek için mevcut kaynaklarımıza sahip çıkacağım. Güzelköy ve Sevindikli mahallelerimiz bu kaynakların hemen üzerinde. Bu mahalleler üzerinde 400 dönümlük hazine arazisi olan alanı Belediyemize almak için uğraşıyoruz. Anlaşmayı sağlamak üzereyiz ki böylelikle Nazilli Jeotermal ile tanışacak. Bu kaynaklar sayesinde seracılık, sağlık turizmi ve enerji üretimi ile Nazilli büyük bir gelişim kaydedecek” ifadelerini kullandı.

Nazilli Belediyesi Kültürüne sahip çıkan bir belediye

Kültürel ve Sosyal alanda da Nazillinin birçok değişim yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, özellikle ve önemle kültürel değerlere sahip çıkılarak eski ve unutulmuş değerlerin gün yüzüne çıkartıldığını vurguladı. Şu an gündemdeki en önemli çalışmalardan biri olacak olan Basma Müzesi hakkında konuşan Başkan Alıcık, "İlçemizin kendine özgü değerleri ve kültür varlıkları var. Biz Belediye olarak bunlara sahip çıkmak zorundayız. Gıdı Gıdı trenimizi restore ettirdik ve nostaljik turlarına başlayacak. Atatürk'ümüzün treni ile Sümerbank ruhu tekrar canlanacak. Bir basma müzesi açmayı planlıyoruz. Gar resteorantın hemen yanında İngilizlerden kalma bir konak var. Bu Konağı restore ederek müzeyi burada hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu müzede Sümerbank Basma Fabrikasında ilk basılan kumaş ve ürünleri sergileyeceğiz. Bununla birlikte Sinan Dede Türbesi'ni restore ettirdik. Kısacası ilçemize gelen Misafirler Nazilli’de Etnografya Müzesi, Basma Müzesi, Sinan Dede Türbesi vb. birçok kültürel yerleri gezebilecek ve bunlarda bizim gurur kaynaklarımız olacak” dedi. Restore ve resititasyonu tamamlanan Hangar binalarının da faaliyete geçtikten sonra Nazilli halkının ve dışarıdan gelecek vatandaşların uğrak yeri haline gelecek bir yer olduğunu da sözlerine ekledi.

Nazilli Belediyesi Sosyal Belediyecilikte lider

Nazilli Belediyesi olarak vatandaşlara hizmet vermek için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Alıcık, 2014 yılından bu yana 50 trilyondan fazla para harcadıklarını belirterek 2014 yılından itibaren ilçede Şirinevler kapalı pazaryeri, Arslanlı halı saha sosyal tesisleri, 61 sokak yol açımı ve düzenleme, Pınarbaşı mahallesi 5 etap toplu konut, Karaçay mahallesi kentsel dönüşüm, Pınarbaşı mahallesi taziye evi, TCDDY Hangar Restorasyonu, Hangar önü otopark, Sinan Dede Türbesi onarımı, Cami tadilat ve onarımları, muhtarlık binaları yapımı, Gıdı Gıdı treni restorasyonu, Özgecan Aslan Kadın Dayanışma evi, 17 katlı belediye iş merkezinin faaliyete geçirilmesi, Turan mahallesi kapalı Pazar yeri otopark vb gibi projeleri faaliyete geçirdiklerini belirtti. 2014 Yerel seçimlerine dönüp bakıldığında söz verdikleri vaadlerin bir çoğunun yerine getirildiğini belirten Alıcık, “13-14 tane seçim vaadi sözümüzden bu güne kadar 7-8 tanesini gerçekleştirmişi. Daha önümüzde sürecimiz var ve geri kalanları da tamamlayacağız ki bu vaatlerimizin dışında bir çok proje ve hizmetin altına da imzamızı atmışız” dedi. 

Kentsel dönüşümde önder belediye

Karaçay Mahallesi ile Pınarbaşı Mahallesinde kentsel dönüşüm sürecinin başlatılacağı müjdesini veren Haluk Alıcık, “Karaçay Mahallesinde zaten yaptığımız konutlar vardı buna ek olarak 32-64 arasında tekrar daire yapmayı planlıyoruz. Pınarbaşı Mahallesinde Aydın Toscalı Sahası'nın karşısında da kentsel dönüşüm sürecini başlatmak için vatandaşlarımız anlaştık. Köy garajının olduğu yeri de ihaleye çıkarıyoruz. Dallıca çayının da ihalesi yapıldı. Buranın da çevre düzenlemesi yapılacak ve bambaşka görünüme kavuşacak. Ayrıca tüm bunların yanında engelli vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Bu güne kadar onlar için yaptıklarımızın yanında engelli vatandaşlarımız için Engelliler Merkezi yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Biz rüştümüzü ispatladık

Büyükşehir Yasası sonrası Nazilli’ye bağlanan köylerde yapılan çalışmaların listesinin dökümünü yapan Haluk Alıcık 2500 hektarlık alanda revizyon planı çalışmaları yapıldığını ayrıca bunun yanında Belediyeye ait bir iştirakler müdürlüğü oluşturulduğunu ve bu müdürlük ile Nazilli Belediyesi tarafından yapılan bazı işletmeleri Belediye olarak işletilebileceği bilgisini de vererek “bu şekilde amacımız hem belediye gelirlerine ek kaynak sağlamak hem de vatandaşa daha ugun fiyatlarda hizmetler sağlamak olacak. 2014 yılından itibaren kısıtlı imkanlarla da olsa hizmetlerimize devam ediyoruz ama bu güne kadar yaptıklarımız ile biz aten rüştümüzü ispatladık” dedi.

Kaynak: Editör: Ertan Çetiner
 
Etiketler: ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Nazilli Ticaret Odası Faliyetleri

Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv