Haber Detayı
26 Mart 2013 - Salı 17:00 Bu haber 598 kez okundu
 
ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRİYORLAR.
ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRİYORLAR.
YEREL Haberi


Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Oda Meclisi, 1,5 yıllık çalışma raporunu kamuoyuyla paylaştı. Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Nazilli’nin Büyük Köy olarak anıldığına dikkat çekerek "Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte, madem burası köy, biz de eski köye yeni adet getiririz diyerek yola çıktık"dedi.

Göreve 2013’te gelen Nuri Arslan ve Gürdal Yüzügüler başkanlığındaki Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Oda Meclisi, 1,5 yıllık çalışma raporunu kamuoyuyla paylaştı. Liman Restoran’da gazetecilerle bir araya gelen oda meclisi ve yönetim kurulu üyeleri, slayt gösterileri eşliğinde 4 senelik stratejik planlarını anlattı. Toplantıya, Oda Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı. Gecede ilk konuşmayı Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler yaptı. Nazilli’nin ‘Büyük Köy’ olarak anıldığına dikkati çekerek konuşmasına başlayan Yüzügüler, şunları söyledi:

“Bu ifade bizleri son derece rahatsız etmektedir. Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte, madem burası köy, biz de eski köye yeni adet getiririz diyerek yola çıktık. Üyelerimizin sorunlarının bilincindeyiz. Bu nedenle meslek komitelerimizi daha aktif hale getirdik. Hizmet kalitemizi arttırdık. Odamızı Avrupa Birliği standartlarında B sınıfı akreditasyon almış bir oda haline getirdik ve bunu belgeledik. Şimdi de odamızın yeni hizmet binasının temelini attık ve inşaatına başladık. Yeni binamızı önemsiyoruz, çünkü hizmet kalitemizi daha da arttırmak, hizmet çeşitliliğimizi artırmak ve hizmet hızımızı artırmak suretiyle A sınıfı akreditasyonu hedefledik. Bunun yanında üyelerimizin kendi güçlerinin farkındalığını yaratmak adına markalaşma ve tanıtım eksikliklerini gidermelerini ve güç birliğine varmaları konusunda öncülük yapmak, temel sorumluluğumuz olmalıdır. Günümüz ekonomisinde rekabetin en önemli unsurlarından biri olan bu birliktelikler şirketlerin daha sağlam şekilde ülke hatta dünya ekonomisinde yer alabilmelerinin ilk adımı olacaktır.”

4 YILLIK STRATEJİ PLANI HAZIRLANDI

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ise yaptığı konuşmada, seçimlerin ardından göreve gelen oda meclisi ve yönetim kurulunun seçimi hızlı bir şekilde geride bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya başladığını, Nazilli ve çevresine fayda sağlayacak projeler ürettiğini söyledi. Ticaret Odası yönetim kurulu ve meclisinin kendisine 4 yıllık strateji planı hazırladığını kaydeden Arslan, oda üyelerden alınan oda kayıt ve faaliyet belge ücretlerinin kaldırıldığını ve odanın öğle arasında da hizmet sunduğunu belirtti. Seçimden önce birçok şikayete sebep olan oda kayıt ve faaliyet suretlerinden alınan belge ücretlerini kaldırarak ücretsiz hale getirdiklerini ifade eden Nuri Arslan, “Buradaki temel amacımız, üyelerin bu tür temel hizmetler için odamıza halihazırda aidat ödediğine olan inancımızdır” dedi.

‘ODA GİDERLERİNDEN TASARRUF SAĞLADIK’

Göreve geldikleri 2013 yılı Mayıs ayından itibaren tasarrufa gittiklerini belirten Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yönetimi devraldığımız günden itibaren meclis üyeleri ve yönetim kurulumuz aynı noktaya kilitlendik. Hizmet kalitesini artırmak için hizmet alanları ve yeni imkanlar oluşturmayı hedefledik. Bu alanların ve imkanların oluşturulması için mevcut kaynaklarımızı daha verimli kullanmak adına birçok tasarruf girişiminde bulunduk. Çok katılımcılı bir ortamda mevcut bütçe kalemlerini yeniden değerlendirdik. Stratejik planlar oluşturduk. Kendimize yeni hedefler belirledik. Oluşturulan bu stratejik planın uygulanması için bir iş planı hazırladık. Ve bütün bunların hayata geçirilmesi için elimizdeki imkanları değerlendirdik. Bütçe kalemlerini tek, tek çok uzun bir süre elden geçirerek yeniden yapılandırdık. Hem giderlerden yüklü tasarruflar sağlamak adına hem de hizmet kalitesini artırmak adına marjinal kararlar aldık. Meclisimizin de onayı ile bu kararları uygulamaya devam ediyoruz.”

TİCARET ODASI OTELİ’NİN TADİLATINA BAŞLANDI

Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Odası’nın taşınmaz mallarından olan Nazilli Ticaret Odası Oteli’nin kira yoluyla 3’üncü kişilere devredilerek işletildiğini bildirdi. Yaklaşık 20 yıllık bir yapı olan otel binasının zamanla yıprandığına ve tefrişatlarının eskimeye mahkum olduğuna dikkati çeken Arslan, şunları kaydetti:

“Nazilli’mizin ve odamızın önemli bir vizyon göstergesi olan otel binamız halen ilçemizin en büyük oteli konumundadır. Bu nedenle otelimiz dışarıdan gelen misafirlerimize önemli bir görev de üstlenmektedir. Tüm bunların bilincinde olarak, şu ana kadar 500 bin lira gibi bir yatırımla otelimizin tadilatının yapılmasına olanak sağlamış bulunmaktayız. Toplam tadilat bittiğinde toplam yatırım tutarının bir milyon liraya yaklaşması beklenmektedir.”

NTO PROJE EKİBİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, KOSGEB, GEKA, TKDK gibi kurumlardan aldıkları verileri incelediklerini, Nazilli ve bölgesinin projelerden sağlanan kaynakları son derece verimsiz kullanıldığının ortaya çıktığını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

“Bir diğer deyişle bölgemizdeki yatırımcılar, yatırımlarını kendi öz kaynakları ile finanse etmektedirler. Bu durum, yatırımcılarımızın rekabette geri kalmasına sebebiyet vermektedir. Bu vesile ile yatırımcılarımıza proje hazırlama kültürünü aşılamak için Nazilli Ticaret Odası olarak üniversite öğrencilerinden oluşan bir proje ekibi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu ekibimizi fiziksel şartlar arttıkça akademisyenler seviyesinde de oluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu konuda GEKA ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile ortak hareket ediyoruz. Proje ekibimizi diğer proje ekiplerinden ayıran en önemli özellik, yatırımcılara destek vermek için Türkiye’de kurulan ve yaşayan ilk ve tek proje ekibi olmasıdır. Yine bu ekibin üniversite işbirliği ile üniversite öğrencilerinden oluşması da ayrı bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Şu ana kadar proje ekibimiz 13 ay gibi kısa bir sürede hem eğitimlerini tamamlamış, hem de 13 adet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik İş Planı’nı teslim ederek kurul tarafından onaylanmasını sağlamış, 2 adet GEKA projesini de teslim ederek destek almaya hak kazandırmışlardır.”

NTO YENİ HİZMET BİNASI YAPIYOR

Oda Meclisi ve Yönetim Kurulunun seçimden sonra tam bir seferberliğe büründüğünü ve yeni hizmet binası sorununu ortadan kaldırmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalara başladığını kaydeden Nuri Arslan, “Şu an mevcut binamız planladığımız hizmetleri sunmak için son derece yetersiz durumdadır. Anca zorunlu ve zaruri oda hizmetleri sunulabilmektedir. Oysaki Nazilli Ticaret Odası olarak bizler, üyelerine sadece evrak veren kurum olmaktan ziyade üyelerinin iletişim adresi, bilgi bankası ve sorunlarının çözüm merkezi olma gayreti içerisindeyiz. Yapımına başladığımız yeni hizmet binamızı da tamamen üyelerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak planlamış durumdayız. Özellikle binamızın projelendirme aşamasında çok katılımcılı bir zemin hazırlayarak yönetim ve meclisimizde bu işin ehli olan arkadaşlarımıza bütün olumlu, olumsuz eleştirileri yönlendirerek bir proje hazırlamaya gayret ettik. Odamızın ilk plan projesi ile şu anda geldiği ve yapımına başlanılan plan proje arasındaki fark da tamamen katılımcıların ihtiyaç ve eleştirileri doğrultusunda oluşmuştur. Yeni hizmet kompleksimizde oda ve ticaret sicil birimlerinin dışında, 300-350 kişilik bir konferans salonu, 50-60 kişilik meclis toplantı salonu, 2 adet komite toplantı salonu, Kadın-Genç girişimci odası, 2 adet çok amaçlı derslik, proje birimi, fuaye, akşam ve hafta sonu da hizmet sunabilecek kafe ve restaurant, GEKA, KOSGEB, TKDK gibi kurumların temsilcilikleri için ayrılmış bölümler, dış ticaret departmanı, noter ve pastane gibi işletmelerin bulunması planlanmaktadır” dedi.

NTO HİZMET KALİTESİNİ YÜKSETTİ

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, odanın TOBB bünyesinde Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunan odalara verilen TOBB Akreditasyon Seviyesi’ni ‘C’ seviyesinden ‘B’ seviyesine yükselterek, hizmet kalitesini yükselttiğini belirtti.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Ertan Çetiner
 
Etiketler: ESKİ, KÖYE, YENİ, ADET, GETİRİYORLAR.,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Nazilli Ticaret Odası Faliyetleri

Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv